authconfig 1.7 - en to no translation catalogue (33 entries)

en: %s: cannot open /etc/sysconfig/network: %s
no: %s: kan ikke åpne /etc/sysconfig/network: %s

en: %s: cannot open /etc/yp.conf: %s
no: %s: kan ikke åpne /etc/yp.conf: %s

note: * NIS stuff.
en: NIS Server:
no: NIS-tjener:

en: Request via broadcast
no: Forespørsel via kringkasting

en: Enable NIS
no: Slå på NIS

en: NIS Domain:
no: NIS-domene:

note: Shadow Stuff
en: Use Shadow Passwords
no: Bruk skyggepassord

en: Enable MD5 Passwords
no: Slå på MD5-passord

en: Back
no: Tilbake

en: Cancel
no: Avbryt

en: (NIS not installed)
no: (NIS ikke installert)

en: or use:
no: eller bruk:

en: Authentication Configuration
no: Autentiseringskonfigurasjon

en: Error
no: Feil

en: You must enter a NIS server or request via broadcast.
no: Du må skrive inn en NIS-tjener eller kringkaste en forespørsel.

en: You must enter a NIS domain.
no: Du må skrive inn et NIS-domene.

en: %s: cannot open /etc/sysconfig/network- for writing: %s
no: %s: kan ikke åpne /etc/sysconfig/network for skriving: %s

en: %s: cannot open /etc/yp.conf- for writing: %s
no: %s: kan ikke åpne /etc/yp.conf for skriving: %s

en: %s: error opening %s
no: %s: feil under åpning av %s

en: Usage: %s [options]
    
         --nostart            do not start/stop yp
         --enablenis          enable nis by default
         --nisdomain <domain> default NIS domain
         --nisserver <server> default NIS server
         --useshadow          use shadow passwords
         --enablemd5          enable MD5 passwords
         --kickstart          don't display user interface
         --help               show this screen
no: Bruk: %s [flagg]
         --nostart               ikke start/stopp yp
         --enablenis             slå på nis som standard
         --nisdomain <nisdomene> standard NIS-domene
         --nisserver <tjener>    standard NIS-tjener
         --useshadow             bruk skyggepassord
         --enablemd5             slå på MD5-passord
         --kickstart             ikke vis brukergrensesnitt
         --help                  vis denne teksten

en: %s: bad argument %s: %s
no: %s: ugyldig argument %s: %s

en: %s: unexpected argument
no: %s: uventet argument

en: %s: can only be run as root
no: %s: kan bare kjøres av root

en: %s: critical error reading /etc/sysconfig/network
no: %s: kritisk feil under lesing av /etc/sysconfig/network

en: %s: critical error reading /etc/yp.conf
no: %s: kritisk feil under lesing av /etc/yp.conf

en: %s: critical error reading /etc/pam.d/passwd
no: %s: kritisk feil under lesing av /etc/pam.d/passwd

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
no:  <Tab>/<Alt-Tab> mellom elementer   |   <Mellomrom> velger |  <F12> neste skjerm

en: %s: nis domain was set to %s, but dialog was cancelled
no: %s: nis-domenet ble satt til %s, men dialogen ble avbrutt

en: return values: nis: %c, nisdomain: %s, shadow: %c, md5: %c
no: returnerte verdier: nis: %c, nisdomain: %s, shadow: %c, md5: %c

en: %s: critical error writing /etc/sysconfig/network
no: %s: kritisk feil under skriving til /etc/sysconfig/network

en: %s: critical error writing /etc/yp.conf
no: %s: kritisk feil under skriving til /etc/yp.conf

en: %s: critical error turning on NIS service
no: %s: kritisk feil når NIS-tjenesten ble slått på

en: %s: critical error with shadow password manipulation
no: %s: kritisk feil ved manipulasjon av skyggepassord
