authconfig 1.0 - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: %s: cannot open /etc/sysconfig/network: %s
ro: %s: nu se poate accesa /etc/sysconfig/network: %s

en: %s: cannot open /etc/yp.conf: %s
ro: %s: nu se poate accesa /etc/yp.conf: %s

note: * NIS stuff.
en: NIS Server:
ro: Server NIS:

en: Request via broadcast
ro: Identificare via broadcast

en: Enable NIS
ro: Activează NIS

en: NIS Domain:
ro: Domeniu NIS:

note: Shadow Stuff
en: Use Shadow Passwords
ro: Activează Shadow Passwords

en: Enable MD5 Passwords
ro: Activează MD5 passwords

en: Back
ro: Înapoi

en: Cancel
ro: Abandon

en: (NIS not installed)
ro: (NIS nu este instalat)

en: or use:
ro: sau folosiţi:

en: Authentication Configuration
ro: Configurare Metode de Autetificare

en: Error
ro: Eroare

en: You must enter a NIS server or request via broadcast.
ro: Trebuie introdus numele serverului NIS sau activată opţiunea de broadcast

en: You must enter a NIS domain.
ro: Trebuie introdus un domeniu NIS

en: %s: cannot open /etc/sysconfig/network- for writing: %s
ro: %s: nu se poate acesa /etc/sysconfig/network- pentru scriere: %s

en: %s: cannot open /etc/yp.conf- for writing: %s
ro: %s: nu se poate accesa /etc/yp.conf- pentru scriere: %s

en: %s: error opening %s
ro: %s: eroare la deschiderea %s

en: Usage: %s [options]
    
         --nostart            do not start/stop yp
         --enablenis          enable nis by default
         --nisdomain <domain> default NIS domain
         --nisserver <server> default NIS server
         --useshadow          use shadow passwords
         --enablemd5          enable MD5 passwords
         --kickstart          don't display user interface
         --help               show this screen
ro: Utilizare: %s [opţiuni]
    
         --nostart            fără pornire/oprire YP
         --enablenis          activează NIS implicit
         --nisdomain <domain> domeniul NIS implicit
         --nisserver <server> serverul NIS implicit
         --useshadow          activează shadow passwords
         --enablemd5          activează MD5 passwords
         --kickstart          fără mod interactiv de configurare
         --help               afişează acest ecran

en: %s: bad argument %s: %s
ro: %s: argument invalid %s: %s

en: %s: unexpected argument
ro: %s: argument incorect

en: %s: can only be run as root
ro: %s: poate fi rulat numai de către root

en: %s: critical error reading /etc/sysconfig/network
ro: %s: eroare fatală la citirea /etc/sysconfig/network

en: %s: critical error reading /etc/yp.conf
ro: %s: eroare fatală la citirea /etc/yp.conf

en: %s: critical error reading /etc/pam.d/passwd
ro: %s: eroare fatală la citirea  /etc/pam.d/passwd

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
ro:  <Tab>/<Alt-Tab> între elemente   |   <Space> selectează   |  <F12> următorul ecran

en: %s: nis domain was set to %s, but dialog was cancelled
ro: %s: domeniul NIS a fost setat pentru %s, însă dialogul a fost abandonat

en: return values: nis: %c, nisdomain: %s, shadow: %c, md5: %c
ro: valoari returnate: nis: %c, nisdomain: %s, shadow: %c, md5: %c

en: %s: critical error writing /etc/sysconfig/network
ro: %s: nu se poate citi /etc/sysconfig/network

en: %s: critical error writing /etc/yp.conf
ro: %s: nu se poate scrie /etc/yp.conf

en: %s: critical error turning on NIS service
ro: %s: nu se poate activa serviciul NIS

en: %s: critical error with shadow password manipulation
ro: %s: eroare fatală la activarea shadow passwords
