authconfig - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: %s: cannot open /etc/sysconfig/network: %s
tr: %s: /etc/sysconfig/network dosyası açılamıyor: %s

en: %s: cannot open /etc/yp.conf: %s
tr: %s: /etc/yp.conf dosyası açılamıyor: %s

note: * NIS stuff.
en: NIS Server:
tr: NIS Sunucu:

en: Request via broadcast
tr: Broadcast aracılığıyla istek

en: Enable NIS
tr: NIS'i aktifleştir

en: NIS Domain:
tr: NIS Alanı:

note: Shadow Stuff
en: Use Shadow Passwords
tr: Gölge Şifre Kullan

en: Enable MD5 Passwords
tr: MD5 Sifrelemeyi aktive et

en: Ok
tr: Tamam

en: Back
tr: Geri

en: Cancel
tr: İptal

en: (NIS not installed)
tr: (NIS kurulmamış)

en: or use:
tr: ya da bunu kullanın:

en: Authentication Configuration
tr: Kimlik Bilgisi Yapılandırması

en: Error
tr: Hata

en: You must enter a NIS server or request via broadcast.
tr: Bir NIS sunucu girmeli veya broadcast aracılığıyla istekte bulunmalısınız.

en: You must enter a NIS domain.
tr: Bir NIS alanı girmelisiniz.

en: %s: cannot open /etc/sysconfig/network- for writing: %s
tr: %s: /etc/sysconfig/network- dosyasına yazılamıyor: %s

en: %s: cannot open /etc/yp.conf- for writing: %s
tr: %s: /etc/yp.conf- dosyasına yazılamıyor: %s

en: %s: error opening %s
tr: %s: %s dosyası açılırken hata

en: Usage: %s [options]
    
         --nostart            do not start/stop yp
         --enablenis          enable nis by default
         --nisdomain <domain> default NIS domain
         --nisserver <server> default NIS server
         --useshadow          use shadow passwords
         --enablemd5          enable MD5 passwords
         --kickstart          don't display user interface
         --help               show this screen
tr: Kullanım: %s [seçenekler]
    
         --nostart            YP'yi çalıştırma/kapatma
         --enablenis          NIS'i öntanımlı olarak aktifleştir
         --nisdomain <alan>   Öntanımlı NIS alanı
         --nisserver <sunucu> Öntanımlı NIS sunucu
         --useshadow          gölge şifreleme kullan
         --enablemd5          MD5 şifreleme kullan
         --kickstart          kullanıcı arabirimini gösterme
         --help               yardım sayfasını göster

en: %s: bad argument %s: %s
tr: %s: hatalı argüman %s: %s

en: %s: unexpected argument
tr: %s: beklenmeyen argüman

en: %s: can only be run as root
tr: %s: sadece yetkili kullanıcı (root) tarafından çalıştırılabilir

en: %s: critical error reading /etc/sysconfig/network
tr: %s: /etc/sysconfig/network dosyasının okunmasında önemli hata

en: %s: critical error reading /etc/yp.conf
tr: %s: /etc/yp.conf dosyasının okunmasında önemli hata

en: %s: critical error reading /etc/pam.d/passwd
tr: %s: /etc/pam.d/passwd dosyasının okunmasında önemli hata

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
tr:   <Tab>/<Alt-Tab> ileri/geri   |   <Boşluk> işaretle   |   <F12> sonraki ekran

en: %s: nis domain was set to %s, but dialog was cancelled
tr: %s: nis alanı %s olarak belirtildi, fakat diyalog iptal edildi

en: return values: nis: %c, nisdomain: %s, shadow: %c, md5: %c
tr: çıkış değerleri: nis: %c, nis alanı: %s, gölge: %c, md5: %c

en: %s: critical error writing /etc/sysconfig/network
tr: %s: /etc/sysconfig/network dosyasının yazılmasında önemli hata

en: %s: critical error writing /etc/yp.conf
tr: %s: /etc/yp.conf dosyasının yazılmasında önemli hata

en: %s: critical error turning on NIS service
tr: %s: NIS hizmetinin çalıştırılması esnasında önemli hata

en: %s: critical error with shadow password manipulation
tr: %s: gölge şifrenin düzenlenmesinde önemli hata
