sndconfig 0.36 - en to no translation catalogue (69 entries)

en: ACER Notebook sound
no: Lyd for ACER bærbar

en: CMI8330 sound chip (many motherboards)
no: CMI8330 lydbrikke (mange hovedkort)

en: C-Media PCI Audio (8338, 8738)
no: C-Media PCI lyd (8338, 8738)

en: Compaq Deskpro XL Sound
no: Lyd for Compaq Deskpro XL

en: Crystal CS423x sound chip
no: Crystal CS423x lydbrikke

en: Logitech SoundMan Games (not SM16 or SM Wave!)
no: Logitech SoundMan Games (ikke SM16 eller SM Wave!)

en: OPL3-SA1 sound chip
no: OPL3-SA1 lydchip

en: OPL3-SA2/3/x sound chip
no: OPL3-SA2/3/x lydchip

en: VIA 82CXXX PCI Audio
no: VIA 82CXXX PCI lyd

en: CS4231 (some sun4m, sun4u)
no: CS2231 (noen sun4m, sun4u)

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  Use <Enter> to edit a selection
no:   <Tab>/<Alt-Tab> mellom elementer  |  Bruk <Enter> for å redigere et valg

note: file format is pretty static, if you change then this program wont read it right.
en: # THIS FILE IS WRITTEN BY SNDCONFIG
no: # DENNE FILEN ER SKREVET AV SNDCONFIG

en: # PLEASE USE SNDCONFIG TO MODIFY
no: # DU BØR BENYTTE SNDCONFIG FOR Å ENDRE

en: # TO CHANGE THIS FILE!
no: # DENNE FILEN

en: # There should be no spaces at the start of a line
no: # Det skal ikke være noe tomrom på begynnelsen av en linje

en: # or around the '=' sign
no: # eller rundt '='-tegnet

en: Card Type
no: Kort-type

en: Please select your card:
no: Velg kort:

en: Cancel
no: Avbryt

en: BASE MEMORY
no: MINNESTART

en: Your sound card is a PnP device, so its settings can be configured w/o setting any dip switches.  Choose the values you would like to use from the menus below.
no: Lydkortet ditt er en PNP-enhet, så det kan konfigureres via programvare.
    Velg verdiene du ønsker å benytte fra menyene under.

en: Please adjust the settings below to match the dip switch settings on your sound card.
no: Tilpass verdiene nedenfor slik at de passer med maskinvareinstillingene på lydkortet

en: Card Settings
no: Kort-verdier

en: File Exists
no: Filen eksisterer

en: There is already a file called /etc/conf.modules. The existing file will be renamed /etc/conf.modules.bak and a new file will be written.
no: Det finnes allerede en fil som heter /etc/conf.modules. Den eksisterende filen
    vil bli flyttet til /etc/conf.modules.bak og en ny fil vil bli opprettet.

note: (set->type == GUS) || (set->type == GUSMAX) || (set->type == GUSPNP) ||
en: Sound Card Test
no: Test av lydkortet

en: A sound sample will now be played to determine if your sound card has been correctly configured.
no: En lydfil vil bli avspilt, slik at du kan høre om lydkortet er korrekt konfigurert.

en: The following error occurred running the isapnp program:
no: Det oppstod en feil ved kjøring av isapnp-programmet:

en: isapnp error
no: isapnp-feil

en: The following error occurred running the modprobe program:
no: Det oppstod en feil ved kjøring av modprobe-programmet:

en: modprobe error
no: modprobe-feil

en: The following error occurred playing the sample:
no: Det oppstod en feil ved avspilling av lydfilen:

en: Unable To Play Audio
no: Klarer ikke å avspille lyd

en: Sample Not Found
no: Fant ikke lydfilen

en: The sound sample does not appear to be installed.
no: Lydfilen ser ikke ut til å være installert.

en: An error occurred opening /dev/audio
no: En feil oppstod ved åpning av /dev/audio

en: Test Result
no: Testresultat

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Were you able to hear the sample?
no: Hørte du lydfilen?

en: A MIDI sample will now be played to determine if your sound card's synth has been correctly configured.
no: En MIDI-fil vil bli avspilt, slik at du høre om lydkortets synth er korrekt konfigurert.

en: 
    ERROR - You must be root to run sndconfig.
no: 
    FEIL - du må være root for å kjøre sndconfig.

en: Usage: sndconfig [--help]
no: Bruk: sndconfig [--help]

en: Introduction
no: Introduksjon

en: sndconfig is a configuration tool for sound cards.
    
    %s%s
    
    Report bugs to sound-list@redhat.com
no: sndconfig er et konfigureringsverktøy for lydkort
    
    %s%s
    
    Rapporter bugs til sound-list@redhat.com

en: The automatic probing for PnP cards has been DISABLED
no: Den automatiske letingen etter PnP-kort er slått av

en: A probe will now be performed for any PnP cards
no: Et søk etter PnP-kort vil nå bli foretatt

en:  that will be automatically configured.
no:  og disse vil konfigureres automatisk

en: ERROR: No Sound Modules found
no: FEIL: Fant ingen lydmoduler

en: PnP Probe Results
no: PnP testresultater:

en: A PnP sound card was found in your system. The details are:
    
         Model: %s
no: Fant et PnP-lydkort i systemet. Detaljer:
    
         Modell: %s

en: Probe Error
no: Testfeil

en: A PnP card has been detected, but the model identifier is unclear. You will need to select the exact model from the next screen.
no: Et PnP-kort ble funnet, men modellinformasjon er uklar. Du må derfor velge riktig modell fra neste skjerm.

en: %s Probe Results
no: %s testresultater

en: A %s sound card was found in your system. The details are:
    
         Model: %s
no: Fant et %s lydkort i systemet. Detaljer:
    
         Modell: %s

en: The %s is not supported.
no: %s er ikke støttet.

en: The %s is not currently supported; however, work is progressing on a driver.
no: %s er ikke støttet ennå; men det pågår arbeid med en driver.

en: The %s is not supported currently; however, the ALSA project (http://www.alsa-project.org/) has a driver for this card.
no: %s er ikke støttet nå; men ALSA prosjektet (http://www.alsa-project.org/) har en driver for dette kortet.

en: The %s is not currently supported.
no: %s er ikke støttet nå.

en: No driver available
no: Ingen driver tilgjengelig

en: Probe Results
no: Testresultater

en: No PnP or PCI sound cards were found in your system. Please select your card type from the following list.
no: Fant ikke noe PnP eller PCI-lydkort i systemet. Velg korttypen manuelt fra følgende liste:

en: Card Information
no: Kortinformasjon

en: Autoconfiguration failed!
no: Klarte ikke å autokonfigurere

en: Autoconfiguration of your sound card failed. Now proceeding with manual configuration.
no: Autokonfigurering av kortet feilet. Fortsetter med manuell konfigurering.

en: Something is wrong
no: Noe er galt

en: There is already a file called /etc/isapnp.conf. The existing file will be renamed /etc/isapnp.conf.bak and a new file will be written.
no: Det finnes allerede en fil /etc/isapnp.conf. Den eksisterende filen vil bli flyttet til /etc/isapnp.conf.bak og en ny fil vil bli opprettet.

en: No cards found, or error probing for pnp cards
no: Fant ingen kort, eller det oppstod en feil under leting etter PnP-kort

en: Found PnP Card ->%s<- ->%s<-
no: Fant PnP-kort ->%s<- ->%s<-
