sndconfig 3.0 - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: CMI8330 sound chip (many motherboards)
ro: CMI8330 sound chip (de obicei găsit pe motherboard)

en: Logitech SoundMan Games (not SM16 or SM Wave!)
ro: Logitech SoundMan Games (nu SM16 sau SM Wave!)

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  Use <Enter> to edit a selection
ro:   <Tab>/<Alt-Tab> între elemente  |  Folosiţi <Enter> pentru a edita o selectţie

en: Card Type
ro: Tip placă de sunet

en: Please select your card:
ro: Selectaţi placa de sunet

en: Cancel
ro: Abandon

en: Your sound card is a PnP device, so its settings can be configured w/o setting any dip switches.  Choose the values you would like to use from the menus below.
ro: Acest soundard este un model PnP şi ca urmare setările pot fi configurate fără a folosi switchuri. Selectaţi valorile pe care doriţi să le folosiţi din meniurile de mai jos.

en: Please adjust the settings below to match the dip switch settings on your sound card.
ro: Ajustaţi setările de mai jos în conformitate cu setările dip switch-urilor de pe placa de sunet.

en: Card Settings
ro: Setări Placă de Sunet

en: File Exists
ro: Fişier existent

en: There is already a file called /etc/conf.modules. The existing file will be renamed /etc/conf.modules.bak and a new file will be written.
ro: Fişierul /etc/conf.modules există deja în acest sistem. Fişierul existent va fi redenumit /etc/conf.modules.bak şi o noua copie va fi creată.

note: (set->type == GUS) || (set->type == GUSMAX) || (set->type == GUSPNP) ||
en: Sound Card Test
ro: Test Placă de Sunet

en: A sound sample will now be played to determine if your sound card has been correctly configured.
ro: Acum se va testa placa de sunet pentru a se verifica configuraţia aleasă.

en: The following error occurred running the isapnp program:
ro: Următoarea eroare a avut loc la rularea programului isapnp:

en: isapnp error
ro: Eroare isapnp

en: The following error occurred running the modprobe program:
ro: Următoarea eroara a avut loc la rularea programului modprobe:

en: modprobe error
ro: Eroare modprobe

en: The following error occurred playing the sample:
ro: Următoarea eroare a avut loc în timpul testului de sunet:

en: Unable To Play Audio
ro: Nu s-a putut produce sunet

en: Sample Not Found
ro: Fişierul de test nu există

en: The sound sample does not appear to be installed.
ro: Mesajul de test pentru placa de sunet nu este instalat

en: An error occurred opening /dev/audio
ro: A interveni o eroare la deschiderea /dev/audio

en: Test Result
ro: Rezultat Test

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Were you able to hear the sample?
ro: Aţi auzit mesajul de test?

en: A MIDI sample will now be played to determine if your sound card's synth has been correctly configured.
ro: Acum se va testa placa de sunet pentru a se verifica configuraţia aleasă. Se va încerca producerea unor sunete MIDI pentru testarea sintetizatorului.

en: 
    ERROR - You must be root to run sndconfig.
ro: 
    EROARE - Trebuie să fiţi root pentru a rula sndconfig.

en: Usage: sndconfig [--help]
ro: Mod folosire: sndconfig [--help]

en: Introduction
ro: Prezentare

en: sndconfig is a configuration tool for sound cards.
    
    %s%s
    
    Report bugs to sound-list@redhat.com
ro: snconfig este un program de configurarea a plăcilor de sunet.
    
    %s%s
    
    Raportaţi erorile din acest program la adresa sound-list@redhat.com

en: The automatic probing for PnP cards has been DISABLED
ro: Autodetecţia plăcilor PnP a fost dezactivată

en: A probe will now be performed for any PnP cards
ro: Se încrearcă autodetecţia plăcilor PnP

en:  that will be automatically configured.
ro:  care pot fi configurate în mod automat.

en: ERROR: No Sound Modules found
ro: EROARE: Nu s-a găsit nici un modul de sunet.

en: PnP Probe Results
ro: Rezulatatele probării PnP

en: A PnP sound card was found in your system. The details are:
    
         Model: %s
ro: O placă de sunet PnP a fost găsită în sistemul dvs.:
    
         Model: %s

en: Probe Error
ro: Eroare detecţie

en: A PnP card has been detected, but the model identifier is unclear. You will need to select the exact model from the next screen.
ro: O placă de sunet PnP a fost detectată, însă identificatorul de model nu este recunoscut. Va trebui să selectaţi modelul exact din următorul ecran.

en: %s Probe Results
ro: %s Rezultate din autodetecţie

en: A %s sound card was found in your system. The details are:
    
         Model: %s
ro: O placă de sunet %s a fost găsită în sistemul dvs.:
    
         Model: %s

en: The %s is not supported.
ro: Modelul %s nu este suportat

en: The %s is not currently supported; however, work is progressing on a driver.
ro: Modelul %s nu este suportat; se lucreaza activ la dezvoltarea unui driver pentru acesta

en: The %s is not supported currently; however, the ALSA project (http://www.alsa-project.org/) has a driver for this card.
ro: Acest model %s nu este suportat, însă proiectul ALSA (http://www.alsa-project.org/) are un driver pentru acest card.

en: The %s is not currently supported.
ro: Modelul %s nu este suportat în această versiune

en: No driver available
ro: Nu există nici un driver pentru această placă

en: Probe Results
ro: Rezultatele autodetecţiei

en: No PnP or PCI sound cards were found in your system. Please select your card type from the following list.
ro: Nu s-a putut identifica nici o placă de sunet PnP sau PCI în acest sistem. Selectaţi placa de sunet instalată în acest calculator din următoarea listă.

en: Card Information
ro: Informaţii placă

en: Autoconfiguration failed!
ro: Autoconfigurarea a eşuat!

en: Autoconfiguration of your sound card failed. Now proceeding with manual configuration.
ro: Autoconfigurarea plăcii de sunet a eşuat. Se va continua cu modul de configurare manual.

en: Something is wrong
ro: Eroare nedefinită

en: There is already a file called /etc/isapnp.conf. The existing file will be renamed /etc/isapnp.conf.bak and a new file will be written.
ro: Fişierul /etc/isapnp.conf există deja în acest sistem. Acest fişier va fi redenumit /etc/isapnp.conf.bak şi un nou fişier va fi creat în loc.

en: No cards found, or error probing for pnp cards
ro: Nu s-a găsit nici o placă sau autodetecţia plăcilor PnP a generat eroare

en: Found PnP Card ->%s<- ->%s<-
ro: S-a găsit placa PnP ->%s<- ->%s<-
