sndconfig - en to tr translation catalogue (64 entries)

en: CMI8330 sound chip (many motherboards)
tr: CMI8330 sound chip)

en: Logitech SoundMan Games (not SM16 or SM Wave!)
tr: Logitech SoundMan Games (SM16 ya da SM Wave değil!)

en: CS4231 (some sun4m, sun4u)
tr: CS4231 (bazı sun4m, sun4u)

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  Use <Enter> to edit a selection
tr:   Geçiş için <Tab>/<Alt-Tab>  |  Bir seçeneği düzenlemek için <Enter>

note: file format is pretty static, if you change then this program wont read it right.
en: # THIS FILE IS WRITTEN BY SNDCONFIG
tr: # Bu dosya, sndconfig programı tarafından yazılıyor

en: # PLEASE USE SNDCONFIG TO MODIFY
tr: # Lütfen elle düzeltmeyin

en: # TO CHANGE THIS FILE!
tr: #

en: # There should be no spaces at the start of a line
tr: # Satır başlangıcında ya da '=' karakterinin etrafında

en: # or around the '=' sign
tr: # Kesinlikle boşluk bulunmamalıdır

en: Card Type
tr: Ses kartı türü

en: Please select your card:
tr: Lütfen ses kartınızı seçin:

en: Ok
tr: Tamam

en: Cancel
tr: İptal

en: I/O PORT
tr: G/Ç (I/O) ADRESI

en: BASE MEMORY
tr: TABAN ADRESİ

en: Your sound card is a PnP device, so its settings can be configured w/o setting any dip switches.  Choose the values you would like to use from the menus below.
tr: Ses kartınız PnP (Tak ve Çalıştır) özelliğine sahip olduğu için, ayarları üzerindeki anahtarların yeri değiştirilmeden de yapılabilir. Aşağıdaki menülerden kartınız için en uygun ayarları seçiniz...

en: Please adjust the settings below to match the dip switch settings on your sound card.
tr: Lütfen aşağıdaki değerleri ses kartınızın üzerindeki anahtarların konumuna uygun şekilde seçin..

en: Card Settings
tr: Kart Ayarları

en: File Exists
tr: Dosya Mevcut

en: There is already a file called /etc/conf.modules. The existing file will be renamed /etc/conf.modules.bak and a new file will be written.
tr: /etc/conf.modules dosyası daha önceden yaratılmış. Eski dosya /etc/conf.modules.bak adıyla yedeklenecek ve yeni bir dosya yaratılacak.

note: (set->type == GUS) || (set->type == GUSMAX) || (set->type == GUSPNP) ||
en: Sound Card Test
tr: Ses Kartı Testi

en: A sound sample will now be played to determine if your sound card has been correctly configured.
tr: Şimdi ses kartınızın ayarlarının doğru yapıldığından emin olmak içinbir ses dosyası çalınacak..

en: The following error occurred running the isapnp program:
tr: isapnp programı aşağıdaki hatayı oluşturdu:

en: isapnp error
tr: isapnp hatası

en: The following error occurred running the modprobe program:
tr: Modprobe programı çalışırken aşağıdaki hata oluştu:

en: modprobe error
tr: modprobe komutu hatası!

en: The following error occurred playing the sample:
tr: Örnek ses dosyasını çalarken aşağıdaki hata oluştu:

en: Unable To Play Audio
tr: Ses çalınamıyor!

en: Sample Not Found
tr: Örnek ses dosyası bulunamadı

en: The sound sample does not appear to be installed.
tr: Örnek ses dosyası yüklenmemiş.

en: An error occurred opening /dev/audio
tr: /dev/audio açılırken hata oluştu!

en: Test Result
tr: Test Sonucu

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Were you able to hear the sample?
tr: Ses duyabildiniz mi?

en: A MIDI sample will now be played to determine if your sound card's synth has been correctly configured.
tr: Şimdi ses kartınızın doğru ayarlandığından emin olmak için örnek bir ses dosyası çalınacak.

en: 
    ERROR - You must be root to run sndconfig.
tr: 
    Hata! - sndconfig programını root kullanıcı haklarıyla çalıştırmalısınız!

en: Usage: sndconfig [--help]
tr: Kullanım: sndconfig [--help]

en: Introduction
tr: Giriş

en: sndconfig is a configuration tool for sound cards.
    
    %s%s
    
    Report bugs to sound-list@redhat.com
tr: sndconfig,ses kartlarının kurulum programıdır.
    
    %s%s
    
    Hata iletilerinizi sound-list@redhat.com adresine gönderin.

en: The automatic probing for PnP cards has been DISABLED
tr: PnP (Tak ve Kullan) kartlarının otomatik taranması iptal edildi

en: A probe will now be performed for any PnP cards
tr: Otomatik olarak kurulabilen

en:  that will be automatically configured.
tr: PnP (Tak ve Kullan) kartlar için bir tarama yapılacak.

en: ERROR: No Sound Modules found
tr: HATA: Hiç ses modülü bulunamadı!

en: PnP Probe Results
tr: PnP (Tak ve Kullan) Tarama Sonuçları

en: A PnP sound card was found in your system. The details are:
    
         Model: %s
tr: Sisteminizde PnP(Tak ve Kullan) ses kartı bulundu:
    
         Model: %s

en: Probe Error
tr: Tarama Hatası!

en: A PnP card has been detected, but the model identifier is unclear. You will need to select the exact model from the next screen.
tr: PnP (Tak ve Kullan) ses kartı bulundu, ancak modeli anlaşılamadı. Uygun modelibir sonraki ekranda seçmelisiniz.

en: %s Probe Results
tr: %s Tarama Sonucları

en: A %s sound card was found in your system. The details are:
    
         Model: %s
tr: Sisteminizde bir %s ses kartı bulundu. Detaylar:
    
         Model: %s

en: The %s is not supported.
tr: %s desteklenmiyor.

en: The %s is not currently supported; however, work is progressing on a driver.
tr: %s henüz desteklenmiyor; ancak hala sürücü üzerinde çalışmalar devam ediyor.

en: The %s is not supported currently; however, the ALSA project (http://www.alsa-project.org/) has a driver for this card.
tr: %s henüz desteklenmemekte, ancak ALSA Projesinin (www.alsa-project.org) bu kart için bir sürücüsü bulunuyor.

en: The %s is not currently supported.
tr: %s desteklenmiyor.

en: No driver available
tr: Uygun sürücüsü yok

en: Probe Results
tr: Tarama Sonucları

en: No PnP or PCI sound cards were found in your system. Please select your card type from the following list.
tr: Sisteminizde PnP (Tak ve Kullan) ya da PCI ses kartı bulunamadı. Ses kartınızı aşağıdaki listeden seçin.

en: Card Information
tr: Kart Bilgisi

en: Autoconfiguration failed!
tr: Otomatik yapılandırma başarısız!

en: Autoconfiguration of your sound card failed. Now proceeding with manual configuration.
tr: Ses kartınızın otomatik yapılandırılması başarısız oldu. Elle ayarlama yapmalısınız.

en: Something is wrong
tr: Yolunda gitmeyen bir şeyler var!

en: There is already a file called /etc/isapnp.conf. The existing file will be renamed /etc/isapnp.conf.bak and a new file will be written.
tr: /etc/isapnp.conf adında bir dosya zaten var. Mevcut dosya /etc/isapnp.conf.bak adıyla yedeklenecek ve yeni bir dosya yaratılacak.

en: No cards found, or error probing for pnp cards
tr: Ses kartı bulunamadı ya da PnP (Tak ve Kullan) kartları tarama hatası oluştu.

en: Found PnP Card ->%s<- ->%s<-
tr: PnP (Tak ve Kullan) kart bulundu ->%s<- ->%s<-
